IMG_3422

Duális Képzési Börzére várták az informatikus hallgatókat

2020. február 17.

Első alkalommal rendezett Informatikai Duális Képzési Börzét az SZTE TTIK Informatikai Intézete. A 2020. február 14-ei programon a jelenlegi és a jövőbeni hallgatók megismerkedhettek a duális szakokkal és a képzési formában részt vevő partnercégekkel.

Hagyományteremtő céllal rendezte meg I. Informatikai Duális Képzési Börzéjét a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara 2020. február 14-én 9 és 13 óra között a SZTE központi épületében, a Dugonics téren. A rendezvény célja, hogy a TTIK informatikai szakos hallgatói megismerjék a duális képzést, és azon partnercégeket, akiknél lehetőségük van csatlakozni ehhez a képzési formához.

Dr. Beszédes Árpád, az SZTE TTIK Informatikai Intézet egyetemi docense elmondta, hogy a duális képzés, a hagyományos egyetemi képzéssel párhuzamosan futó ipari szakmai gyakorlat, amely a teljes képzési idő alatt zajlik. A TTIK oktatója kiemelte, hogy ez a képzési forma napjainkban még nem eléggé ismert, sem a hallgatók, sem a partnercégek körében, így elsősorban a duális képzések népszerűsítését, és a jelenlegi partnerekkel való megismerkedést tűzték ki célul. A rendezvényre nemcsak az egyetemistákat várták, hanem a felvételit fontolgató, középiskolás diákokat is, akik érdeklődnek a TTIK és a duális képzés iránt.

IMG_3431

– Pillanatnyilag hét céggel van szerződése az Informatikai Intézetnek, közülük négyen jöttek el a börzére, jelenleg pedig folyamatban van a tárgyalás három új céggel is, tehát pár hónapon belül bővülni fog a partnereink köre – tette hozzá Dr. Beszédes Árpád. A börzén a hallgatók olyan informatikai szoftverfejlesztési cégeket ismerhettek meg, akik várják a lelkes és fejlődni vágyó hallgatókat a duális képzés formájában. Az Informatikai Intézet jelenleg gazdaságinformatikus, programtervező informatikus és mérnökinformatikus BSc és MSc szakokon kínálja a duális képzést 7 ipari partnerrel együttműködve.

A duális képzési formára legkésőbb az egyetemi tanulmányok második félévének elejéig lehet jelentkezni, elsősorban a 2019 őszén, illetve 2020 tavaszán keresztfélévben tanulmányaikat megkezdő hallgatókat várták a rendezvényre, akik már konkrét állásinterjúra is meghívást kaphattak a jelen lévő cégektől.

IMG_3410

Viszkok Tamás, az SZTE TTIK mesterszakos programtervező informatikus hallgatója, és Lakó Dávid, elsőéves programtervező informatikus hallgató is azért vett részt az eseményen, hogy megismerjék a lehetőségeiket. Mindketten elmondták, hogy fontosnak tartják a gyakorlati tapasztalatok megszerzését az egyetemi tanulmányaik során, a duális képzés pedig tökéletes lehetőség erre.

A duális képzés célja a felsőoktatás és a munkaerőpiac igényeinek összehangolása. A képzés során a hagyományosnál lényegesen hosszabb szakmai gyakorlaton vesznek részt a hallgatók, így az elméleti tudás mellett komoly munkaerőpiaci tapasztalatra is szert tesznek. A szorgalmi időszakot a nappali munkarendű hallgatókkal együtt végzik. Míg a vállalati gyakorlati időt a szabadidejükben a szorgalmi időszak alatt, valamint ezt követően a cégnél töltik. A vállalkozással kötött hallgatói munkaszerződés értelmében a képzés teljes idejére hallgatói munkadíjat kapnak a duális képzésben részt vevő hallgatók.

SZTEinfo- Kocsis Bernadett

Fotó: Bobkó Anna