futoverseny

Harmadik helyen az SZTE csapata

2019. október 14.

Kimagasló eredményt ért el az SZTE csapata a Rókaűzők Magyar Egyetemi és Főiskolai Országos Váltófutó Bajnokságon október 5-én.

Október 5-én, 25. alkalommal rendezték meg a Rókaűzők Magyar Egyetemi és Főiskolai Országos Váltófutó Bajnokságot. Az elmúlt évekhez hasonlóan, a Szegedi Tudományegyetem is képviseltette magát a 12 fős csapatoknak szervezett megmérettetésen. Az SZTE csapata a dobogó harmadik fokára állhatott.

futoverseny1

A Pécs és Kaposvár közti, a Mecseken és a Zselicén is áthaladó 84,6 km-es távnak idén 7 egyetemi csapat vágott neki. A váltóverseny sajátossága, hogy a domborzati viszonyok miatt a szakaszok különböző nehézségűek. Ezek teljesítését a csapatok szabadon oszthatják fel maguk között. A 8 fiúból, és 4 lányból álló szegedi különítmény szoros küzdelemben végül 6 óra alatt ért célba.