Kiemelt_diszdiplomas_BTK

Díszdiplomákat adtak át az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karon

2019. október 01.

4 vas-, 11 gyémánt- és 78 aranydiplomát adtak át a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara 2019. szeptember 28-i ünnepségen a felújított Auditórium Maximumban. Most is az SZTE BTK azon volt hallgatói, azok a diplomás középiskolai tanárok vehették át a díszdiplomájukat, akik 65, 60 vagy 50 éve fejezték be tanulmányaikat.

Hagyomány az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karon, hogy díszokleveleket kapnak a jubiláló „öregdiákok”. A 2019. szeptember 28-i ünnepségen Prof. Dr. Gyenge Zoltán, az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar dékánja nyújtotta át a díszdiplomákat.

Dekan

A 2019/20. tanév kezdetén vasdiplomát, a 65 éve végzettek oklevelét 4 alumnus, gyémántdiplomát, a 60 éve végzettek oklevelét 11 „öregdiák”, aranydiplomát, az 50 éve végzettek oklevelét 78 egykori hallgató vette át.

Vasdiplomát kapott, mert 65 éve fejezte be egyetemi tanulmányait: Békési Gábor, Dr. Czeglédi Imre, Gyukity Márkné Kovács Rózsa, Polgárdi Mihály József.

Diszdiplomasok

Gyémántdiplomát vehetett át a 60 évvel ezelőtt bölcsész egyetemi végzettséget szerzők közül: Gát László, Bakki Árpádné Szabó Anna, Dr. Horváth László, Dr. Kamocki Etelka, Dr. Kardos József, Dr. Kardos Józsefné Gémes Anna, Kocsi Gáspárné Kozák Rozália Gizella, Pálné Dr. Przetacznik Magdolna Márta, Schindler Endréné Szilágyi Margit, Dr. Szabó Ferenc, Dr. Zenei József Béla.

BTK_vezetok

Jubilált, mert 50 éve zárta egyetemi tanulmányait, s ezt elismerve aranydiplomában részesült: Ambrus Györgyné Ferincz Éva, Bagyin Pál, Dr. Bárányné Dr. Árva Edit, Bartha Ferencné Szöllősi Margit, Benard Rebeka, Dr. Békéssy Györgyné Sajti Emese Erzsébet, Dr. Bélyácz Ivánné Rozgonyi Éva, Berényi Károlyné Hahn Katalin Margit, Bondor Zoltánné Hetesy Zsuzsanna, Busch Márta Margit, Buzainé Vass Ildikó, Cziráki Árpádné Ivity Mária, Csikós Margit Csikós Margit, Prof. Dr. Csúri Károly, Dr. Daka István, Dr. Dienes-Dehm Egonné Lám Edit Erzsébet, Garamvölgyi Lászlóné Ódry Melinda, Géczi Éva, Géró András Péterné Kókány Mária Lujza, Horváthné Gindeli Éva, Dr. Janurik Tamásné Menner Katalin, Joó Antalné Csoknyai Vilma, Kálló György Szilárd, Kálló Györgyné Balogh Ildikó, Dr. Kárpáti Istvánné Földényi Veronika, Dr. Katona Károly Lászlóné Károly Veronika, Kékesi Tiborné Belényi Ilona, Kelemen Andrásné Vangel Sarolta, Kelemen Józsefné Takács Magdolna Erzsébet, Kima Miklósné Fazekas Éva, Kiss Andrásné Juhász Márta, Dr. Koch József, Dr. Koch Józsefné Albert Katalin, Dr. Komlossy Ákosné Fatér Valéria, Kopasz Dénesné Selmeczi Terézia Erzsébet, Kőbisch Margit Éva, Körmendyné Dr. Kis Katalin Éva, Dr. Körmöczi Katalin, Kruzslicz István Gábor, Dr. Kurunczi Jenő, Lajos Lászlóné Grabant Mária, Mácsai István, Maksi Józsefné Antal Mária Magdolna, Dr. Márk Tamásné Bernáth Katalin, Dr. Mary György, Mayer Lászlóné Makra Mária Anna, Dr. Méray Lászlóné Béres Magdolna, Mészáros Gábor, Mezővári Tiborné Bondor Ilona, Mincsik Pálné Nagy Valéria, Mundruczó Kornélné Ugrin Dorottya, Muráth Ferencné Dr. Péntek Judit, Nagy Katalin, Oroszi András Károlyné Zeke Ildikó, Pleskó Ilona Ágnes, Pomázi Gizella, Dr. Pordány László Csaba, Dr. Révészné Dr. Papp Klára Judit, Ruppert Ignác, Ruppert Ignácné Légrádi Mária, Dr. Sárközy Istvánné Lukácsi Éva, Dr. Schmidt Józsefné Rigó Judit, Sipos Katalin, Dr. Stachó Károly István, Dr. Stettler Mihályné Torda Márta, Székely Irén, Dr. Szekér Endréné Vetéssy Zsófia, Dr. Szemenyeiné Szendi Ilona, Szombath Gáborné Strommer Zsuzsanna, Szováti Elemérné Mikus Mária, Takács Istvánné Vancsa Mária, Takács Pál Sándor, Dr. Torma Józsefné Szabó Katalin Emília, Dr. Tóth Barnabásné Fábián Éva Anna, Tóth Dezsőné Dékány Ilona, Tóthné Sipos Ilona, Dr. Ujvári Józsefné Deák Rózsa, Zalai Julianna.

Fotók: Rómer János