Petri Tanítványok Baráti Körének XXXIII. Tudományos Ülése

2018. november 28.

Az MTA Szegedi Akadémiai Bizottság Székházában tartja tudományos ülését a Petri Tanítványok Baráti Köre december elsején 10 órától.

A Petri Tanítványok Baráti Körének Tudományos Ülését évek óta minden év december első szombatján rendezi a Petri Gábor Alapítvány. December elsején több tudományos előadás hangzik el Petri Gábor professzor, egykori tanszékvezető egyetemi tanár, sebész, akadémikus tiszteletére.

Petri Gábor a magyarországi kísérletes sebészet iskolateremtő alakja volt, jelentős munkásságot fejtett ki a műtéti kórélettan terén, valamint többek között a hasüregi és mellkassebészeti eljárások kapcsán. Nevéhez fűződik az első magyarországi vesetranszplantáció elvégzése. A Szegedi Orvostudományi Egyetem sebészeti anatómiai és műtéttani intézetét 1951-től 1984-ig vezette, 1958-tól 1980-ig pedig sebészeti klinikáját is. 1958–1962 között és 1975–1984 között a tanintézet rektora volt.

A meghívó itt letölthető.