Jogasz_aszisztensek_18.02.21_

Jogi asszisztens hallgatók gyakorlati képzése a Szegedi Ítélőtáblán

2018. február 21.

Évek óta nyújt lehetőséget a Szegedi Ítélőtábla ahhoz, hogy a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának jogi asszisztens képzésen résztvevők elmélyítsék gyakorlati tudásukat a táblabíróságon.

A jogi asszisztensi szakon tanulók oktatásuk utolsó félévében nemcsak a bíróságok, hanem az ügyészég és az ügyvédi szakág munkájával is megismerkedhetnek. E gyakorlati képzés összehangolását a Szegedi Ítélőtábla több munkatársa végzi, így az ő segítségükkel is gyarapíthatják a táblabíróságra érkezők az elméleti tudásukat.

Február 19-én, hétfőn 11 SZTE-s hallgató kezdte meg gyakorlatát a Szegedi Ítélőtáblán. Március közepéig tanulják a diákok a bírósági ügyviteli munkát, emellett részt vesznek tárgyalásokon is. Márciusban, a jelenlegi csoport távozását követően újabb jogi asszisztens hallgatók érkeznek a táblabíróságra hasonló képzésre.