Tudományos pályázatokat hirdet az SZTE Móra Ferenc Szakkollégium

2017. december 15.

Középiskolások számára hirdet tudományos pályázatokat az SZTE Móra Ferenc Szakkollégium. A blogíró, a cikkíró és a fotópályázat felhívásaira 2018. február 26-ig várják a pályamunkákat. Az első helyezett diákok ingyenesen vehetnek részt az SZTE Móra Ferenc Szakkollégium nyári tehetséggondozó táborában.

Tudományos blogíró pályázat

Az SZTE Móra Ferenc Szakkollégium tudományos blogíró pályázatot hirdet 10-12. évfolyamos középiskolások számára. A pályaművek (blogok) a természettudományok, a társadalomtudományok vagy a művészetek témakörében íródhatnak. A pályázati anyagok bemutatkozást, a blog céljának ismertetését, fotókat és tudományos igényű, a meghirdetés időpontjától számított egy évnél nem régebbi bejegyzéseket tartalmazó online blogok lehetnek, az alábbi struktúrák valamelyikét alkalmazva:

• egy adott témához kapcsolódódó tudományos megfigyelésem/kutatásom lépései, leírása és részeredményei, min. 6, max. 10 darab, egyenként min. 2000 karakterből álló blogbejegyzésben.

Példák: madármegfigyelés, kémiai kísérlet, a tananyag szerves részét nem képező irodalmi mű részletes elemzése, stb.

• több, cikkenként különböző témájú, saját megfigyelésen, vizsgálódáson alapuló tudományos igényű cikk (összefoglaló), min. 5, max. 8 darab, egyenként 2500 karakteres blogbejegyzésben

A beküldés módja: a pályaműveket (a blogokhoz kapcsolódó linket) a mora.kollegium.szeged@gmail.com címre várják, névvel, évfolyammal, születési dátummal, e-mail címmel, telefonszámmal, a középiskola nevével és címével, a kapcsolattartó tanár (ha van) nevével és elérhetőségével a levél törzsszövegében. Az e-mail tárgya: Beküldő Neve, Tudományos blogíró pályázat

Nyeremény:

• 1. helyezett: ingyenes részvétel az SZTE Móra Ferenc Szakkollégium nyári Móra Tehetséggondozó Táborában

valamint

az első 3 helyezett blogja egy éven keresztüli folyamatosan megjelenik az SZTE Móra Ferenc Szakkollégium honlapjának „Tehetséggondozó Tagozat” menüpontja alatt.

A pályázaton helyezést elért diákok később előnyt élvezhetnek az SZTE Móra Ferenc Szakkollégiumba történő felvételi eljárásban!

Tudományos cikkíró pályázat

Az SZTE Móra Ferenc Szakkollégium tudományos cikkíró pályázatot hirdet 10-12. évfolyamos középiskolások számára. A pályaművek (cikkek) a természettudományok, a társadalomtudományok vagy a művészetek témakörében íródhatnak. A pályázati anyagok minimum 7, maximum 12 oldalas (12-es betűmérettel, 1,5-ös sorközzel készült), a meghirdetés időpontjától számított egy évnél nem régebben íródott tudományos igényű cikkek lehetnek, a pályázó egy adott témához kapcsolódó tudományos megfigyelését, vizsgálódását, kutatását és annak eredményeit összefoglalva.

A beküldés módja: a pályaműveket Word dokumentum fomátumban a mora.kollegium.szeged@gmail.com címre várják, névvel, évfolyammal, születési dátummal, e-mail címmel, telefonszámmal, a középiskola nevével és címével, a kapcsolattartó tanár (ha van) nevével és elérhetőségével a levél törzsszövegében. Az e-mail tárgya: Beküldő Neve, Tudományos cikkíró pályázat

valamint

az első 3 helyezett cikke megjelenik a Móra Akadémia soron következő, ISSN számmal ellátott szakkollégiumi tanulmánykötetében.

„Tudományos munkám” fotópályázat

Az SZTE Móra Ferenc Szakkollégium „Tudományos munkám” címmel hirdet fotópályázatot 10-12. évfolyamos középiskolások számára. A pályázatra 10 darab fotót várnak, amelyek a leginkább bemutatják a pályázó tanórán kívüli tudományos tevékenységét (a természettudományok, a társadalomtudományok vagy a művészetek témakörében). A megfigyelések/vizsgálódások/kísérletek/szakmai előadások/irodalmi/szakmai estek során készült fotók minősége mellett azok érzékletességét, a tudományos munkára való fókuszálását is figyelembe vesszük.

A beküldés módja: a pályaműveket (a linket, ahonnan a fotók letölthetők) a mora.kollegium.szeged@gmail.com címre várják, névvel, évfolyammal, születési dátummal, e-mail címmel, telefonszámmal, a középiskola nevével és címével a kapcsolattartó tanár (ha van) nevével és elérhetőségével a levél törzsszövegében. Az e-mail tárgya: Beküldő Neve, Tudományos munkám fotópályázat

valamint

az első 3 helyezett fotóit közzéteszik az SZTE Móra Ferenc Szakkollégium honlapjának „Tehetséggondozó Tagozat” menüpontja alatt.