SZTE televízió

manczinger

A bőség zavara - Kihívások a bioinformatikában


A természettudományok területén az utóbbi évtizedekben szinte felfoghatatlan mennyiségű adat vált elérhetővé, melyek feldolgozása jelentős kihívást jelent a kutató számára. A bioinformatika egyik legfontosabb feladata ezen adatok szűrése, értékelése, az adatok alapján modellek alkotása.
Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés



Előadásomban ismertetem az adatok feldolgozásához szükséges infrastruktúrát, beszélek a szuperszámítógépekről, valamint betekintést nyújtok a feldolgozás során használt módszerekbe is. Végül a Klinikánkon végzett bioinformatikai kutatásokról beszélek, melyek az immunológiai felismerés egyéni eltéréseit vizsgálják.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

SZTEmagazin

2020. szeptember 28.

IMG_8435-001

Rövid videóban mutatják be a Szegedi Tudományegyetem tanévnyitó ünnepségét. Az esemény rektori és kancellári köszöntővel kezdődött, gólyaesküvel folytatódott és a hallgatóknak szóló pozitív üzenetes konfettiesővel zárult.

SZTEmagazin

2024. február 09.

A TeWaTi lézeres kutatócsoport laborja az SZTE Fizikai Intézet Optikai és Kvantumelektronikai Tanszékén. Fotó: Kovács-Jerney Ádám

Idén már jelentkezni lehet a Szegedi Tudományegyetem Fizikai Intézetének újonnan induló fizikus-mérnöki alapszakjára. Az új alapszak a magyar felsőoktatási palettán úttörő módon mérnöki szemléletű fizikusokat képez majd, folytatásaként pedig már engedélyezés előtt áll a fotonikai mérnöki mesterszak terve is. A fizikus-mérnöki alapszak céljairól, felépítéséről az SZTE Optikai és Kvantumelektronikai Tanszékén beszélgettünk Dr. Bozóki Zoltán tanszékvezető egyetemi tanárral, Dr. Kovács Attila adjunktussal, a Fizikai Intézet oktatásért felelős intézetvezető-helyettesével és a képzés mérnöki tartalmának tervezésében részt vevő Podolcsákné Dr. Ailer Piroska tudományos főmunkatárssal, gépészmérnökkel, repülőmérnökkel, az SZTE IKIKK Fotonika, Lézerfizika és Feltörekvő Technológiák Kompetenciaközpont szakmai vezetőjével.