2020-1.2.3-EUREKA-2021-00007

A projekt címe: Optimalizált Ügyfél Kérelem Kezelés

A projekt azonosító száma: 2020-1.2.3-EUREKA-2021-00007

A (fő)kedvezményezett neve: FrontEndArt Szoftver Kft.

Konzorciumi partnerek: Szegedi Tudományegyetem

A szerződött támogatás összege: 68 036 322 Ft

A támogatás mértéke (%-ban): 84,86%

Konzorciumi partnerek és a támogatási összeg megosztása:

Konzorciumi tag neve

Megítélt

támogatás (Ft)

Önerő (Ft)

Összesen (Ft)

FrontEndArt Szoftver Kft.

36 615 702 Ft

12 136 878 Ft

48 752 580 Ft

Szegedi Tudományegyetem

31 420 620 Ft

31 420 620 Ft

A projekt megvalósítás időszaka: 2022.01.01. - 2024.12.31.

Projektmenedzser: Dr. Bajusz János

Pénzügyi vezető: Pálinkó Erika

Szakmai vezető: Dr. Vidács László

A projekt tartalmának bemutatása:

ITEA OMD: Optimal Management of Demand

Az OMD (Optimal Management of Demand) platformja egy általános, több szektort is egyszerre kiszolgáló ügyfélkérelem kezelő rendszer, mely képes az ügyintézőket a számukra megfelelő feladatokhoz rendelni automatikusan és költséghatékonyan. A rendszer alapjául mesterséges intelligencia, gépi tanulási eljárások és természetes nyelvfeldolgozó módszerek szolgálnak. A terméket több egymástól független területen tervezzük használni, melyek az egészségügy, igazságszolgáltatás, e-kereskedelem, fogyasztói elektronika és szoftverfejlesztés szektorokra fókuszálnak. Ezek közül a FrontEndART Kft. a szoftverfejlesztés területen specifikált saját használati esetével vesz részt a nemzetközi pályázatban a Szegedi Tudományegyetem szakmai támogatásával. A cél egy szoftver minőségirányítási rendszer fejlesztése, amely képes a forráskód hibáinak együttes kezelésével az egyes fejlesztőkre vonatkozó egyéni jellemzők szerint optimálisan kiosztani a hibával kapcsolatos javítási feladatokat, mellyel a karbantartásra szánt idő és költség minimalizálható. A projekt egy fejlett, mesterséges intelligencián és gépi tanulási algoritmusokon alapuló eszköz fejlesztését tervezi, amely képes számos különböző kritérium mentén a forráskód karbantartási feladatok optimális szétosztására a fejlesztők között. Az eszköz fontos tulajdonsága az optimális feladatkiosztáson túl, hogy a fejlesztők visszajelzései szerint lehetőség van az alkalmazott modellek folyamatos javítására, pontosítására. A statikus kódelemzéből és/vagy a fejlesztői tevékenység naplózásából származó strukturált adatokat a főként természetes nyelvi formában lévő fejlesztői attitűdre vonatkozó nem strukturált adatokkal ötvözve egy adatalapú fejlesztői profil is készíthető, amely nagyban hozzájárul a feladatkiosztó hatékony és pontos működéséhez. A kereskedelmi terméken túl a projekt kimenetéhez tartoznak az MI alapú megoldások fejlesztése során elért új tudományos eredmények is, melyeket nemzetközi referált publikációkban fogunk összefoglalni.

Sajtóközlemény_M1

Sajtóközlemény_M2

Az Egyetem neve:
Szegedi Tudományegyetem
Rövidített megnevezése: SZTE
Székhelye: Szeged, Dugonics tér 13.
Postacíme: 6720 Szeged, Dugonics tér 13.
Központi telefonszáma: (62) 544-000

C_evszammal

Az egyetem megnevezése külföldi kapcsolataiban:
latinul:
Universitas Scientiarum Szegediensis