Bezár

Televízió

2019.

1 2 3 4 5 
2019. július 01.
1 perc

Vasárnap vehették át orvosi diplomájukat azok a hallgatók, aki eredményesen zárták minden vizsgájukat a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karán. A frissen végzett doktorok az elmúlt évek során nagyon sokat tanultak, de továbbra is képezniük kell magukat, hogy lépést tartsanak az orvostudomány újabb eredményeivel.

2019. július 01.
1 perc

A hétvégén minden a levenduláról szólt a Szegedi Tudományegyetem Füvészkertjében. Az SZTE Kulturális Irodája és a botanikus kert már a hatodik alkalommal tartotta meg a népszerű, kétnapos rendezvényt. A növények kedvelői gazdag kínálatból bővíthették a gyűjteményüket. A kirakodóvásáron a kézművesek minden elképzelhető formában árusítottak levendulából készült termékeket, a szappantól az illóolajon, a mézen át a szörpökig. A virág sokrétű felhasználási lehetőségeiről előadásokon tájékozódhattak az érdeklődők. Emellett zenei és táncos műsorszámokat láthatott-hallhatott a közönség, a gyerekeket pedig mesékkel is szórakoztatták.

2019. július 01.
1 perc

Reneszánszát éli a levendula, a népi gyógyászatban már régóta használt gyógynövény. Készül belőle fűszer, illatszer és gyógytea. Ezeket mind kipróbálhatják a hétvégén a szegedi füvészkert látogatói, ahol Levendula Napokon népszerűsítették az illatos gyógynövényt.

2019. június 30.
1 perc

Harmadik alkalommal töltötte meg Görög Ibolya az IH Rendezvényközpont nagytermét a Mentorháló Pedagógiai esték című előadássorozatában. Hazánk legismertebb protokollszakértője ezúttal arról mesélt, hogy a nyári szabadság idején is érdemes odafigyelni az etikett szabályaira. Szóba került, hogy hogyan kell viselkedni külföldön, hogyan egy szállodában és hogyan a vízparton. Étkezésről, öltözködésről, idegen kultúrák találkozásáról is hallhattak a szegediek, sőt arról is, mi a baj a szelfizéssel.

2019. június 27.
1 perc

Ismét lesz szegedi csapat a Shell Eco-marathon versenyen. A londoni döntőben kiderül, kinek a járműve tudja a legkevesebb energia felhasználásával a leghosszabb távot teljesíteni. A Szegedi Tudományegyetem mérnökhallgatói új fejlesztésű elektromos autóval vágnak neki a megmérettetésnek.

2019. június 26.
1 perc

A mostani árvíznél is látható volt, hogy a Tisza nemcsak iszapot és uszadékot, hanem rengeteg műanyagszemetet is hozott. Ezek elforgácsolódva lerakódnak a mederben és az ártéren. A Szegedi Tudományegyetem kutatói a Marosban ezt az úgynevett mikroműanyagszennyezést vizsgálták és elképesztő mennyiségre bukkantak. Korábban már több tanulmány is foglalkozott ezzel a veszélyforrással, hiszen a részecskék bekerülhetnek az élőlények tápcsatornájába, a tápláléklánc révén pedig akár az emberi szervezetbe is

2019. június 25.
1 perc

Indiából, Mexikóból, Spanyolországból, Portugáliából, összesen 40 országból érkeztek vendégek Szegedre. Itt rendezik meg a Latin-Amerika szakértők nemzetközi találkozóját. Az öt napos rendezvényen a térség nagykövetei, kutatói és oktatói az eszmecseréken túl új kapcsolatokat is kötnek. A Szegedi Tudományegyetem mellett a város is előnyt kovácsolhat ezekből.

2019. június 25.
1 perc

A fenilketonuria, a PKU egy olyan veleszületett anyagcsere-betegség, ami ha nem veszik időben észre, súlyos agykárosodást okoz. Ha azonban még újszülöttkorban kiszűrik, egy különleges diétával jól kezelhető. Előfordulása viszonylag ritka, 8-9 000 csecsemőre jut egy ilyen megbetegedés. A PKU volt az első olyan anyagcserezavar, melynek újszülöttkori szűrését megkezdték hazánkban. Ma már 26 ilyen betegséget vizsgálnak két központban, melyek egyike a Szegedi Tudományegyetem Gyermekgyógyászati Klinikája. Több ezer embert érint ma Magyarországon a leggyakoribb szívbillentyű-betegség, a billentyű záródási zavara. Rajtuk segít a katéteres szívbillentyű-csere, amikor nem kell nyitott szívműtétet végezni ahhoz, hogy a billentyűplasztika vagy a csere elvégezhető legyen. Szegeden is alkalmazzák ezt a módszert, mintegy 40 ilyen beavatkozást végeztek már. Május közepén azonban újabb mérföldkőhöz érkezetek, mert elvégezték az első hybrid aorta transzkatéteres műbillentyű beavatkozást.

2019. június 24.
1 perc

Ismét lesz szegedi csapat a Shell Eco-marathon versenyen. A londoni döntőben kiderül, kinek a járműve tudja a legkevesebb energia felhasználásával a leghosszabb távot teljesíteni. A Szegedi Tudományegyetem mérnökhallgatói új fejlesztésű elektromos autóval vágnak neki a megmérettetésnek.

2019. június 20.
1 perc

Egyre több kórház tárja ki a konyháját a „Főzzük körbe Magyarországot!” kampányban. A rendezvénysorozat célja, hogy megmutassák, a sok kritikát ért kórházi élelmezés is lehet ugyanolyan finom és ízletes, mint egy középkategóriás étteremben kínált fogás. Az országos roadshow 12-dik állomása Szeged volt.


2019. június 19.
1 perc

A Szegedi Tudományegyetem történetének első magyar szakos kínai hallgatóit búcsúztatták egy évzárón. A Sanghaji Nemzetközi Tanulmányok Egyetem nyolc hallgatója tanulmányaik harmadévét töltötték Szegeden. A két szemeszter során fejleszthették magyar nyelvtudásukat és közelebb kerültek kultúránkhoz is. A fiatalok az évzárót követően hazautaznak Kínába, hogy befejezzék tanulmányaikat.

2019. június 18.
1 perc

Elindul a Bababarát Kórház címért a szegedi Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika. Családi szülőszobákat és kétágyas kórtermeket alakítanak ki. A dolgozók képzése már el is kezdődött. Ahhoz ugyanis, hogy az újszülött igényeinek megfelelő ellátást alakítsanak ki, szemléletváltásra is szükség van.

2019. június 17.
1 perc

Kísérleti sebészeti kongresszusnak adott helyet Szeged. A 27. alkalommal megrendezett szakmai találkozón a sebészet legújabb tudományos eredményeiről számoltak be. Egy olyan eszközt is bemutattak, amelyen az orvostanhallgatók a térdízület gyógyítását gyakorolhatják.

2019. június 17.
1 perc

Csütörtökön kezdődött a könyvhét. Szegeden minden második programban egyetemi polgárok működnek közre. Közülük ketten, Csendes Tibor, az SZTE Számítógépes Optimalizálási Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára, valamint Lengyel Ádám SZTE BTK Történelemtudományi Doktori Iskola hallgatója voltak a vendégek a Körútban.

2019. június 17.
1 perc

40 ezer darab műanyag részecske egy kiló iszapban - ezt találták szegedi kutatók a Marost vizsgálva. A Szegedi Tudományegyetem kutatói a romániai Lippától kezdve a szegedi torkolatig vettek mintát a folyóból, maguk is meglepődtek az eredményen. A folyóba kerülő szemét széttöredezik, és a lelassuló magyar szakaszon gyűlik össze az iszapban.

2019. június 12.
1 perc

Oktatási és kutatási együttműködési megállapodást kötött a Szegedi Tudományegyetem és a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ. A nemzeti intézet részt vesz a szegedi egyetemi hallgatók elméleti és gyakorlati képzésében, így akár közös tudományos munkák, szakdolgozatok, valamint doktori munkák is készülhetnek.

2019. június 12.
1 perc

Újabb 16 kommunikáció szakos hallgató kapott ösztöndíjjal járó gyakornoki lehetőséget több szegedi vagy a város környéki intézménynél és vállalkozásnál. A klasszikus újságírással foglalkozó cégek mellett több, üzleti kommunikációval foglalkozó vállalat is fogad fiatalokat. Akár jövendőbeli munkatársaikat is megtalálhatják így. Az egyetemisták a tandíjuknak megfelelő összeget kapják ösztöndíjként.

2019. június 11.
1 perc

Ezer négyzetméterrel, vagyis duplájára bővül a Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika. Az új szárny egy év alatt készül el. Az épületben 21. századi körülmények között gyógyulhatnak a régió betegei. Az ünnepélyes alapkőletétellel elindult a munka.

2019. június 11.
1 perc

Semmelweis Ignácot az anyák megmentőjeként emlegetik. Felfedezése a kéz megfelelő fertőtlenítésének fontossága volt. Felismerése a maga korában hatalmas ellenállást váltott ki, mára viszont az egészségügy fontos elvárása a megfelelő kézhigiéné. Nem véletlen, hogy azt a készüléket, mely a kézfertőtlenítés hatékonyságát mutatja ki, Semmelweis szkennernek nevezték el. Ennek működéséről beszélgetek Hankovszky Péterrel, az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézet belgyógyászati részlegének vezetőjével.

Az implantológia új lehetőségei és a komprehenzív fogászat volt a fő témája a Magyar Fogorvosok Egyesülete idei konferenciájának. Brazíliából, Mexikóból és Kínából is érkeztek vendégek.

Néhány hete járta be a hír a magyar médiát, hogy egy egyetemi oktató életét mentette meg három testnevelés szakos hallgató Szegeden. A fiatalok életükben először, de sikeresen alkalmazták mindazt, amit az újraélesztésről tanultak.

2019. június 11.
1 perc

Minden évben a Straub Napokon adják át az intézmény legmagasabb tudományos elismerését. A Straub Plakettről az SZBK akadémikusai szavaznak. Idén Krizbai István kapta az elismerést, aki elsősorban azt kutatja, hogyan tudnak átjutni a rákos sejtek a véragygáton, azaz az agyi hajszálerek védőrendszerén.

A globális felmelegedés káros hatásait nem kell elemezni, de egy magyar és egy amerikai kutató új aspektusból vizsgálta korunk világproblémáját. Makra László, az egyetem mezőgazdasági karának oktatója Lewis H. Ziska-val közösen arra jött rá, hogy folyamatosan nő az allergiások száma, mert az egyre melegebb időjárással egyre nő a pollennel szennyezett terület és a pollenkoncentráció.

2019. június 11.
1 perc

Harmadik alkalommal töltötte meg Görög Ibolya az IH Rendezvényközpont nagytermét a Mentorháló Pedagógiai esték című előadásorozatában. Hazánk legismertebb protokollszakértője ezúttal arról mesélt, hogy a nyári szabadság idején is érdemes odafigyelni az etikett szabályaira. Szóba került, hogy hogyan kell viselkedni külföldön, hogyan egy szállodában és hogyan a vízparton. Étkezésről, öltözködésről, idegen kultúrák találkozásáról is hallhattak a szegediek, sőt arról is, mi a baj a szelfizéssel.

2019. június 07.
1 perc

Még idén átadják a munkaterületet a Gyermekklinikán a sürgősségi centrum kialakítása miatt. Új szárnyat kapcsolnak a régi épülethez, ezzel együtt pedig egy új gyermekpszichiátriai intézményrendszert is kialakítanak. A fejlesztés idejére több osztálynak költöznie kell, a koraszülötteket ellátó egység pedig véglegesen a Szülészeti- és Nőgyógyászati Klinikán kap helyet.

2019. június 07.
1 perc

Újabb kínai egyetemmel kötött együttműködési megállapodást a Szegedi Tudományegyetem. A távol-keleti ország intézményének rektora és helyettese személyesen érkezett Szegedre, hogy aláírják az erről szóló okiratokat. A kapcsolattól mindkét fél azt várja, hogy mind a kutatás, mind az oktatás területén tudjanak egymástól tanulni.

2019. május 31.
1 perc

Mezőgazdasági termelők és vízgazdálkodási szakemberek is alkalmazhatják azt a talajnedvesség-megfigyelő rendszert, amit 724 millió forint uniós támogatásból fejlesztenek Szegeden. A leendő Aszály és Belvíz Kutató és Monitoring Központ adatait bárki ingyenesen elérheti majd. A határon átnyúló projekt részvevői ma erről is tanácskoztak az egyetemen.

2019. május 30.
1 perc

A szakma legkiválóbbjait és a nyugdíjba vonuló kollégákat ismerték el az ápolók nemzetközi napja alkalmából a szegedi egyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központjában. Az „Oktató Gyógytornász”, a „Legjobb Gyakorlóterület” és a „Legjobb Gyakorlatvezető” kitüntető címeket is átadták. Ezzel is szeretnék kifejezni a szakdolgozók megbecsülését, hiszen nap mint nap nehéz körülmények között fáradoznak a betegek gyógyításában.

2019. május 30.
1 perc

Sokkal színesebb, barátságosabb és európaibb lett a szegedi koraszülött intenzív osztály azzal a 4 millió forintos támogatással, amit az egyik nagy hazai gyógyszergyár adományozott a Korábban Érkeztem Koraszülött Intenzív Osztály Alapítványa részére. Ezek az eszközök a legkisebb kisbabák fejlődését és kényelmét szolgálják.

2019. május 30.
1 perc

Elismerték azokat a kiemelkedő teljesítményeket az egyetem innovációs napján, amelyek valamilyen újdonsággal szolgálnak a tudományban. Díjjal jutalmaztak egy sporteszközt, egy anyagtudományi és egy Alzheimer-kór felismerésével kapcsolatos felfedezést.

2019. május 28.
1 perc

Szeged a központja annak a kutatói csoportok munkáját összefogó szervezetnek, amelyek gyulladásos, szív- és érrendszeri és daganatos betegségekkel foglalkoznak majd. A Magyar Molekuláris Medicina Kiválósági Központ programja 2024-ig tart és költségvetése 15 milliárd forint. A Szegedi Tudományegyetem és az MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpontja is saját kutatócsoportot indít.

2019. május 27.
1 perc

Mit is jelent pontosan a halogatás? Kik halogatnak inkább? A nők vagy férfiak? Tudjuk-e befolyásolni a halogatást? Ugye milyen remek téma?! "A feladatok elvégzésének elhalasztása minden embert jellemezhet. Vannak helyzetek, amikor arra vagyunk motiváltak, hogy ne csináljunk semmit. Valóban? Vajon miért? Azonban az a tény, hogy mit, mikor és mennyire halogatunk jelentősen különbözik. Az előadás a halogatók jellemzőit, magatartási sajátosságait mutatja be, olyan pszichológiai jelenségek kapcsán, mint az önbénítás, a kudarcfélelem és a tökéletességre törekvés. Szembe merünk ezzel nézni?

2019. május 23.
1 perc

Életet mentett három testnevelés szakos hallgató. Az egyetem Topolya sori sportcsarnokában lett rosszul és esett össze egy oktató sportolás közben. A fiatalok azonnal megkezdték az újraélesztését úgy, ahogyan órán tanulták. Az intézményben van defibrillátor, de a fiatalok célszerűbbnek látták a manuális újraélesztést.

2019. május 23.
1 perc

Egyedi szívkatéteres műtétet hajtottak végre hétfőn a Szegedi Tudományegyetemen. Egy 74 éves férfi szívbillentyűjét cserélték ki új módszerrel. A beteg jól van, szívműködése megjavult. Eddig hasonló műtétet csak az Országos Kardiológiai Központban és Debrecenben végeztek.

2019. május 23.
1 perc

Mintegy húsz millió forintos, a legmodernebb technikai vívmányoknak megfelelő ultrahang készüléket kapott a Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikája. A berendezés Svájcból érkezett Szegedre, egy korábbi munkatárs felajánlásaként.

2019. május 22.
1 perc

Új módszerrel előznék meg az amputációkat az érszűkületes betegeknél. A szegedi klinikán egy szimulátor segít az orvosoknak hogy hatékonyabban kezelhessék az érszűkület betegséget.

2019. május 21.
1 perc

Hallgatók élesztettek újra egy idős oktatót Szegeden. Focizás közben lett rosszul a Szegedi Tudományegyetem egyik idős oktatója, társai, majd a vizsgázó testnevelés szakos hallgatók élesztették újra. A diákoknak ugyanis kötelező tantárgy az újraélesztés, egyikük épp fél éve tanulta. Dina Dániel azt mondta Híradónknak, ösztönösen cselekedett.

2019. május 20.
1 perc

Születni kell-e a vezetésre vagy az tanulható? Ha születni kell rá, miért tanítjuk? Mi teszi sikeressé a 21. század vezetőit? Mit üzen Dzsingisz kán és Steve Jobs a ma vezetőinek? Mi a vezetés felelőssége a tanulás, a tanulók sikerében? Mi a morál, az etika szerepe a vezetésben? Mit hoz a jövő, hogyan alkalmazkodik a változáshoz a (tudás)társadalom? Hogyan alakítja a munka és az iskola világát, mindennapi életünket az AI (mesterséges intelligencia), a VR (virtuális valóság), az AR (kiterjesztett valóság) és az 5G?

2019. május 18.
1 perc

Egyre több érszűkületes lábat tudnak megmenteni az orvosok egy új módszernek köszönhetően Szegeden. Szimulátor segítségével tudják begyakorolni a legfontosabb fogásokat és modellezni a beavatkozásokat, így a műtéti kockázat jelentősen csökkenthető.

2019. május 17.
1 perc

Elballagtak a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karának ötödéves hallgatói. A medikusok és medikák 10 féléven keresztül bizonyították, hogy alkalmasak az orvosi pályára, szigorlóévüket már a klinikákon töltik.

2019. május 16.
1 perc

A Szegedi Tudományegyetem és a Szegedi Akadémiai Bizottság már kiválasztotta, mely borok viselhetik idén a Tudósok Bora kitüntető címet. Az egyetemi tanárokból és akadémikusokból álló bírálóbizottság 45 féle vörösből és fehérből választotta ki a legjobbakat.

2019. május 15.
1 perc

Elkészült és üzembe is helyezték a lézerközpont új berendezését. A kutatóintézetben ezzel az eszközzel változatos fizikai, kémiai, anyagtudományi és orvosi kísérleteket végeznek majd. Még az idén megkezdődhet a nukleáris hulladékok gyorsabb lebontását célzó egyedülálló kutatás, amelyet az ELI-t is megálmodó Nobel-díjas fizikus vezet.

2019. május 14.
1 perc

A fogpótlás volt az egyik legfontosabb témája a Magyar Fogorvosok Egyesülete szakmai tanácskozásának. A fogbeültetés hatalmas léptekkel fejlődik, a szegedi konferencián a világ legjobb specialistái számoltak be a tapasztalataikról, és az új eljárásokról.

2019. május 14.
1 perc

A hiperaktivitás idegrendszeri sajátosság, amely a normalitáshoz tartozik, amíg nem okoz jelentős és folyamatos beilleszkedési zavarokat, és az iskolai, munkahelyi teljesítményeket valamint az életvitelt nem befolyásolja hátrányosan.A megfelelő pedagógiai, pszichológiai környezet segít elkerülni a zavarok kialakulását, ami azért nagyon fontos, mert gyakran, amikorra a tünetek már erőteljesen megmutatkoznak, a konfliktusok és kudarcok oly mértékben csökkenthetik az önbizalmat, károsíthatják a társas kapcsolatokat és ronthatják az életminőséget, hogy az eredeti problémát messze meghaladó zavar alakul ki. Pedig egy kis többlet odafigyeléssel a hiperaktív gyerekekből sikeres, energikus, vállalkozó kedvű felnőtt válhat. Sokunkat érdeklő, sokakat érintő téma, kivételes felkészültségű szakember - az előadást ezért jó szívvel ajánljuk minden pedagógusnak, egyetemi oktatónak és hallgatónak, a téma iránt érdeklődő szülőnek, nagyszülőnek és más szakembernek.

2019. május 13.
1 perc

1581. május 12-én alapították meg a Szegedi Tudományegyetem elődjét, a kolozsvári jezsuita kollégiumot. 1919. május 12-én pedig a kolozsvári egyetemet alakították át erőszakosan román felsőoktatási intézménnyé. Ezért költözött Szegedre a Ferenc József Tudományegyetem. Erre a két eseményre emlékeztek hétfőn koszorúzással és előadásokkal.

2019. május 11.
1 perc

A kézfertőtlenítés fontosságára hívták fel a figyelmet a szegedi klinika Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézetében. A kézhigiénés világnap május elején van, Szegeden pénteken egy különleges berendezéssel mutatták be, miért fontos az alapos kézfertőtlenítés, mielőtt belépünk a kórházba.

2019. május 10.
1 perc

Második alkalommal volt Bölcsészfeszt az egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karán. A kétnapos rendezvényen a mostanában publikált legfontosabb tudományos eredményekről számoltak be, voltak kiállítások, filmvetítések, de Szeged kulturális és nyelvi intézetei is bemutatkoztak.

2019. május 10.
1 perc

Hevesi Krisztina az ország egyik legismertebb és legnépszerűbb szexuálpszichológusa. Nemrég Szegeden tartott előadást az IH Rendezvényközpont és a Mentorháló közös, Pedagógiai esték elnevezésű előadás-sorozatának vendégeként. Telt ház várta a szakembert, aki a többi között arról beszélt, hogy mi a jó párkapcsolat titka, és hogy milyen veszélyes erre az internet és a közösségi média.

2019. május 10.
1 perc

Kevesebb kockázat, gyorsabb gyógyulás. Új, úgynevezett navigációs sebészeti eljárást fejlesztettek ki Szegeden. A módszerrel például a váll- és térdiüzleti elváltozásokat tudják a jelenleginél sokkal pontosabban operálni. Többek között orvosok és informatikusok közös munkájának eredményeként 3D-s nyomtatóval olyan segédeszközt készítenek, amely egyénre szabott, és amivel például az ortopédiai implantátumok rendkívül pontosan építhetőek be.

2019. május 09.
1 perc

A Szegedi Tudományegyetem fiatal tehetségeit díjazták az intézmény Dugonics téri központi épületében. Az ünnepségen átadták a Szegedi Tehetséggondozó Tanács által kiosztott 2019. évi elismeréseket. Így a Talent és Kiválósági díjakat, a Sófi Alapítvány ösztöndíjait, a vállalati partnerek elismeréseit, valamint köszöntötték az egyetemi prezentációs verseny nyerteseit is.

2019. május 09.
1 perc

Ismét saját kezébe venné a Szegedi Tudományegyetem az összes radiológiai vizsgálatot. 2004 óta a szolgáltatás oroszlánrészét egy külsős cég végzi az egyetemmel kötött szerződés alapján. Az SZTE most 4,8 milliárd forintot kapott fejlesztésre a kormánytól. Ezen pedig új, korszerűbb gépeket szereznének be.

2019. május 09.
1 perc

Az SZTE anyagtudományi kutatócsoportja Dékány Imre vezetésével kidolgozott egy új technológiát, amellyel a maradék olajat is ki lehet nyerni. A módszert Algyőn tesztelik, de már az orosz cégek is érdeklődtek iránta.

Az immunrendszer és a baktériumok közötti összefüggéseket keresi Manczinger Máté, a Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika orvos-kutatója a Szegedi Biológiai Kutatóközponttal közösen.

Gyógynövény-e a parlagfű, mire jók az antioxidánsok, vagy a homeopátiás szerek. Az egyetem Gyógyszerésztudományi Kara először hirdetett előadói versenyt középiskolás diákok számára, hogy segítse a kritikus gondolkodásmód és vitakészség kialakítását.

A gyakorlatban használatos szoftvereket és műszaki alkalmazásokat: például átlagszámoló programot és vízalatti robotot találtak ki és mutattak be diákok az ötödik Szegedi Innovatív Informatika Versenyen. Az egyetem Informatikai Intézetének rendezvényére az ország minden pontjáról, sőt még a határon túlról is érkeztek diákok.

2019. május 08.
1 perc

Szombaton lesz a csillagászat napja. Az egyetem szakemberei délután a Szent-Györgyi Albert Agoraban várják az érdeklődőket. Este távcsövezni is lehet majd. Közben az újszegedi csillagdában kisebb felújítás folyik.

1 2 3 4 5 

Aktuális események

Rendezvénynaptár *

Kapcsolódó hírek