Szegedi Tudományegyetem

 kultiroda_fejlec

Az SZTE Kulturális Iroda által kiírt versenyek, pályázatok díjazottjai - 2019 ősz

Díjazottak:

 

Egyetemi Vers- és Prózamondó Verseny

A zsűri tagjai: Szilágyi Annamária színművésznő (Szegedi Nemzeti Színház), Barnák László főigazgató (Szegedi Nemzeti Színház), Balogh Ramóna magyartanár, versmondó, a Magyar Anyanyelvápolók Szövetsége Ifjúsági Tagozatának vezetőségi tagja, Tajti Gabriella irodavezető (SZTE Kulturális Iroda)

 

I. Fogas Benjámin (BTK pszichológia III.)

II. Péter Lea (BTK pszichológia MA II.)

III. Apró Alexandra (TTIK programtervező informatikus II.)

III. Rózsa Kitti (BBMK előadóművészet, klasszikus ének III.)

Jutalom: Rajsli Dália (BTK pszichológia III

 

Egyetemi Zenei Verseny

A zsűri tagjai: Katona Judit igazgató (Király-Kőnig Péter Zeneiskola), Wodala Barnabás énekes (Fool Moon, Sun City Singers Jazz Quartet), Kosztándi István hegedűművész, tanszékvezető, koncertmester (SZTE Bartók Béla Művészeti Kar, Szegedi Szimfonikus Zenekar), Varga Kornél népzenész, művészeti vezető (Zűrös Banda, Fonó Klub Szeged), Klebniczki György zongoraművész, tanársegéd (SZTE Bartók Béla Művészeti Kar)


Komolyzene


I. Bíró Viola zongora (TTIK molekuláris bionika mérnök IV.)

II. Mészáros Máté harmonika (BTK szlavisztika I.)

III. Galzó Ákos Ferenc klasszikus gitár (TTIK fizika doktori iskola II.)

III. Kohanec Botond klasszikus gitár (TTIK matematika I.)


Népzene

I. Hajda Csenge Sára énekes (BTK néprajz II.)
II. Szelence Énekegyüttes: Szerda Zsófi (TTIK matematika-technika tanári VI.), Pásztor Tímea (TTIK biológia III.), Molnár Kinga (TTIK biomérnök III.), Kiss Karina (TTIK biológia II.), Szabó Zsuzsanna (Óbecsei Gimnázium), Lukács Kata
III. Pálfi Antónia prím citera (BTK pszichológia III.)
Különdíj: Ráfi Anna Réka énekes (BTK magyar-francia tanári I.)

Könnyűzene

I. Stayer Fanni énekes (BTK pszichológia MA I.)
II. Sipos Barnabás zongora (TTIK kémia I.)
III. Császár Evelin énekes (ÁJTK jogi asszisztens I.)
Különdíj: Zombori Mihály ének-gitár (TTIK mérnökinformatikus I.)

Egyetemi Verspályázat
A zsűri tagjai: Annus Gábor főszerkesztő (tiszatajonline), Bene Zoltán író, főszerkesztő (Szeged folyóirat), Tajti Gabriella irodavezető (SZTE Kulturális Iroda)

I. Kolumbán Adrienn (BTK vallástudomány MA II.)
II. Vajsenbek Péter (BTK magyar II.)
III. Szatmári Botond Artur (ÁJTK jogász IV.)
Különdíj: Ács Edvin (BTK anglisztika I.)

Egyetemi Prózapályázat
A zsűri tagjai: Bencsik Orsolya író, tudományos munkatárs (SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar, Filozófia Tanszék), Bene Zoltán író, főszerkesztő (Szeged folyóirat)

I. Mohai Aletta (BTK magyar MA I.)
II. Ignácz Máté (ÁOK általános orvos I
III. Papp Bence Gábor (BTK magyar III.)
Különdíj: Ráfi Anna Réka (BTK magyar-francia tanári I.)