Szerelmi mágia az ókorban

Időpont: 10:30–10:50

Terem: 107. terem

Előadó: Illés Imre Áron

Ezeket a szakokat/specializációkat ismerheted meg itt jobban: történelem BA, történelemtanár

A történelem nemcsak a nagypolitika, a hadvezérek és uralkodók tanulmányozása, hanem a mindennapoké is. Ennek megfelelően az előadás az ókori élet egy érdekes részletébe, a mágia világába és ezen belül kifejezetten a szerelmi mágia gyakorlatába nyújt betekintést.

Friss Hírek

Friss Hírek RSS
Boritokep_29

Az SZTE BTK Amerikanisztika Tanszéke május 24-25-én rendezte meg az Amerikanisták Magyarországi Társaságának (angol rövidítéssel HAAS) kétévente megrendezésre kerülő vándorkonferenciáját. A nemzetközi eseményen tíz országból csaknem száz egyetemi oktató és doktorandusz hallgató vett részt. Az esemény jelentőségét mutatja még, hogy a kar több tanszékéről is adtak elő oktatók. A konferencia előadásai az amerikai kultúra válságán való túllépés különböző módjairól és narratíváiról szóltak.