Keleti nyelvek és kultúrák (altajisztika) BA

Mongol írások régen és ma

 

Időpont: 10:30 – 10:50

Terem: Mészöly Gedeon terem

Előadó: Dr. Kempf Béla

 

Mit és mióta írnak a mongolok? Tudott-e írni Dzsingisz kán? Hányféle írást használtak? Melyik írástípust használták leghosszabban? Miről leveleztek a mongol kánok a pápákkal? Ha a könyvnyomtatást 1453 körül találta fel Gutenberg, hogyan jelenhetett meg az első nyomtatott mongol könyv 1312-ben? Hasonló írás- és kultúrtörténeti kérdéseket tekintünk át röviden az előadásban, és közben arra is próbálunk választ találni, hogy mi köze ennek az egésznek az altajisztikához?

 

 

Milyen jól ismered a török kultúrát? – Gyakori tévhitek

 

Időpont: 11:00 – 11:20

Terem: Mészöly Gedeon terem

Előadó: Dr. Barış Yılmaz


Sok mindent mondanak a törökökről, de ezek közül nagyon kevésnek van valóságalapja. Vajon a sivatagban élnek? Még mindig tevén lovagolnak? A fagylaltjuk tényleg ellenáll a gravitációnak? Mindannyian törökülésben ülnek? Ezen az órán választ kaphatsz mindenre!



Tudj meg többet a szervezőről és a szakról itt!

Friss Hírek

Friss Hírek RSS
Boritokep_29

Az SZTE BTK Amerikanisztika Tanszéke május 24-25-én rendezte meg az Amerikanisták Magyarországi Társaságának (angol rövidítéssel HAAS) kétévente megrendezésre kerülő vándorkonferenciáját. A nemzetközi eseményen tíz országból csaknem száz egyetemi oktató és doktorandusz hallgató vett részt. Az esemény jelentőségét mutatja még, hogy a kar több tanszékéről is adtak elő oktatók. A konferencia előadásai az amerikai kultúra válságán való túllépés különböző módjairól és narratíváiról szóltak.