2024. április 16., kedd English version
Archívum  --  2009  --  6. szám - 2009. április 6.  --  Egyetemi élet
Pá­lyá­za­ti fel­hí­vás gyógy­sze­ré­szek­nek
Címkék: Egyetemi élet

A „Dr. Rácz Ist­ván Ala­pít­vány” pá­lyá­za­tot hir­det PhD-hallgatók, il­let­ve há­rom éven be­lül PhD-fokozatukat el­nyert gyógy­sze­rész szak­em­be­rek szá­má­ra.
Rácz Ist­ván pro­fes­­szor min­dig a szí­vén vi­sel­te a fi­a­tal szak­em­be­rek kép­zé­sét, tu­do­má­nyos is­me­re­te­ik el­mé­lyí­té­sét, bő­ví­té­sét. Ezért az em­lé­ké­re lét­re­ho­zott ma­gán­ala­pít­vány ezek­nek az el­vek­nek alap­ján el­ső­sor­ban gyógy­sze­rész PhD-hallgatók mun­ká­já­nak se­gí­té­sé­re pénz­ju­tal­mat ajánl fel, me­lyet pá­lyá­zat alap­ján le­het el­nyer­ni.
A pá­lyá­zat fel­té­te­le: PhD-fokozat meg­szer­zé­sé­re irá­nyu­ló te­vé­keny­ség vagy 3 éven be­lül el­nyert fo­ko­zat. A pá­lyá­zat­hoz egy pél­dány­ban csa­tol­ni kell: 1. az ed­di­gi mun­kás­ság rö­vid ös­­sze­fog­la­lá­sát, a to­váb­bi ter­vek is­mer­te­té­sét (max. 5 ol­dal), 2. szak­mai ön­élet­raj­zot, 3. köz­le­mé­nyek, elő­adá­sok, pá­lya­mun­kák fel­so­ro­lá­sát (kü­lön mel­lé­kel­ni kell a leg­jobb­nak ítélt pub­li­ká­ci­ók kü­lön­le­nyo­ma­tát), 4. cél­sze­rű tá­mo­ga­tó ja­vas­la­tot is mel­lé­kel­ni.
A dí­jat éven­te egy al­ka­lom­mal, a Sem­mel­we­is-na­pon ün­ne­pé­lyes ke­re­tek kö­zött ad­ják át. A pá­lyáz­ha­tó díj ös­­sze­ge: 100 000 Ft (adó­men­tes). A pá­lyá­za­tok be­adá­si ha­tár­ide­je: 2009. má­jus 15. A pá­lyá­za­to­kat a Sem­mel­we­is Egye­tem Gyógy­sze­ré­sze­ti In­té­ze­té­be (1192 Bu­da­pest, Hőgyes E. u. 7.) Prof. Dr. Mar­ton Sylvia ku­ra­tó­ri­u­mi el­nök ne­vé­re kell el­jut­tat­ni (e-­mail: mar­syl@­gyok.­sote.hu).
A nyer­tes pá­lyá­zó­kat pos­tai úton ér­te­sí­tik.