Prof. Dr. Pető Tünde: 60 perc a szem körül
Időpont:2020. január 15.17:00 - 18:00
Helyszín:MTA SZAB Székház, 110. előadóterem (Szeged, Somogyi u. 7.)
„Pető Tünde Szegeden nőtt föl, és tanult szemésznek. Jelenleg szemész professzor Belfastban a Queen’s University Orvosegyetemen. Főleg a cukorbetegség és az öregkori szemfenéki degeneráció kutatásán és ellátásán dolgozik. Élete során dolgozott Olaszországban, Ausztráliában és Londonban, mielőtt Belfastba érkezett. Érdeklődése középpontjában a beteg-centrikus kutatás áll, melyet széleskörű nemzetközi együttműködésben végez szemészekkel és alaptudománnyal foglalkozó kutatókkal együtt, valamint az, hogy az egészséges látás érdekében mi függ tőlünk és mi függ az orvostudományon. Egyik kihívó kérdése, hogy mit együnk, hogy jobban lássunk, és mi más segít abban, hogy a gyakori szembetegségek által okozott látásromlást csökkenteni tudjuk?"