Free to Rock: film, beszélgetés, koncert (HU)
Időpont:2019. október 24.18:00 - 20:00
Helyszín:American Corner Szeged (Szent-Györgyi Albert Agóra, Szeged, Kálvária sgt. 23.)
Film - Free to Rock, dokumentumfilm a rock&rollról és a hidegháborúról
Beszélgetés - Dr. Csatári Bence rocktörténésszel
Koncert - Sam "Redbreast" Wilson: gitár, ének
A dokumentumfilm rocksztárokkal és politikusokkal készített interjúkon keresztül mutatja be, milyen szerepet játszott a rock&roll a hidegháború lezárásában. A film narrátora Kiefer Sutherland, rendezője Jim Brown.
A rendszerváltás 30. évfordulójára emlékezve a filmvetítést beszélgetés követi arról, hogy milyen nyugati kulturális hatások érték a Kádár-korban a magyar társadalmat, hogyan lazították ezek Magyarországon a politikai rendszert, illetve a rockzene hogyan vált a szabadság életérzésének egyik hordozójává a rendszerváltás körüli időszakban. A beszélgetést Dr. Csatári Bence történész, újságíró, a Nemzeti Emlékezet Bizottsága Hivatalának tudományos kutatója vezeti, akinek számos tanulmánya jelent meg zene- és médiatörténeti témákban, illetve több televízió és rádió rocktörténeti szakértője.
A szegedi American Corner, a budapesti Amerikai Nagykövetség és a Szegedi Nemzetközi Gitárfesztivál közös rendezvényét Sam "Redbreast" Wilson koncertje zárja, aki bemutatja, milyen amerikai műfajok és hogyan hatottak a keleti blokk zenészeire. Sam és zenekara, a Juke Joint Revival az elmúlt években egyre szélesebb körben ismertette meg Észak-Mississippi és tágabban az amerikai Dél zenei hagyományaival a magyar és európai közönséget. A Global Texan Chronicles által az "egyik legtehetségesebb klasszikus bluest játszó modern formációnak" tartott zenekar legutóbbi kiadványa "Swampside Crawl" címmel 2018-ban jelent meg.