Zsigmondné Pap Éva és Zsigmond Zoltán zongoraművészek négykezes koncertje
Időpont:2019. október 15.19:00 - 20:00
Helyszín:SZTE Rektori Épület, Díszterem (Dugonics tér 13.)
Műsor:
Mozart: G-dúr variációk K. 501
Schubert: A-dúr Rondó Op. 107
Debussy: Six epigraphes antiques
Brahms: Keringők Op. 39
Magyar táncok - válogatás
Műsorközlő: Marton Árpád
Zsigmondné Pap Éva és Zsigmond Zoltán az SZTE Bartók Béla Művészeti Kar zongora tanszékének oktatói, zongoraművészek. Iskoláikat közösen végezték a szegedi Tömörkény István Zeneművészeti Szakközépiskolában és a budapesti Zeneakadémián. Több évtizede a szegedi zenei élet aktív résztvevői tanárként és előadóként egyaránt. Kamarazenészi tevékenységükben meghatározó a négykezes és a kétzongorás játék. Nagysikerű koncerteket adtak Portugáliában, Kínában és Romániában is. Repertoárjuk a barokktól napjaink zenéjéig tart, az elmúlt években bemutatták Bach kétzongorás versenyműveit, Schubert, Debussy, Gershwin jelentős darabjait. Ez a műsor igyekszik egyensúlyt keresni a populárisabb művek és a kissé vájtfülűbbeknek írott darabok között. Mozart kései variációi a ritkábban hallható remekművek közé tartozik, hasonlóan Debussy Hat antik sírfelirat című sorozatához. Schubert kései, csodálatos műve az A-dúr rondó megrendítő szépségével kiemelkedő darabja a négykezes irodalomnak. Brahms keringőit és Magyar táncait nem kell bemutatni a közönségnek.
A Nemzeti Kulturális Alap támogatásával