
A pályázat azonosító száma:
TÁMOP-4.1.1.C-13/1/KONV-2014-0001
A projekt címe:
„Az élettudományi-klinikai felsőoktatás gyakorlatorientált és hallgatóbarát korszerűsítése a vidéki képzőhelyek nemzetközi versenyképességének erősítésére.”
A projekt angol címe:
„Coordinated, practice-oriented, student -friendly modernization of biomedical education in three Hungarian universities (Pécs, Debrecen, Szeged), with focus on the strengthening of international competitiveness.”
A projekt időtartama: 2014.május 1. – 2015. szeptember 30.
A projekt fő összege: 2 967 189 504 Ft
A projekt fő összege (SZTE): 861 091 000 Ft
Támogatás intenzitás: 100%
Konzorcium tagjai:
Pécsi Tudományegyetem (konzorcium vezetője)
Debreceni Tudományegyetem
MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpont
Szegedi Tudományegyetem
SZTE szakmai vezető: Prof. Dr. Dux László
SZTE projekt koordinátor: Kecse-Nagy Sándor
SZTE pénzügyi koordinátor: Szakálné Csajkás Anita
A projekt általános célja:
A projekt általános célja az orvos-egészségtudományi képzések és szolgáltatások közös fejlesztésével, ágazati összhangjának erősítésével olyan felsőoktatási szolgáltatások kialakítása és működtetése, melyek lehetővé teszik a konzorciumot alkotó intézmények számára, hogy a 21. század követelményeinek megfelelő, nemzetközileg is versenyképes, modern, szolgáltató intézményekké váljanak.
A projekt részcéljai:
- A munkaerő-piaci szereplőkkel való kapcsolatok ágazati és intézményi szintű javítása, a munkaerő-piaci szükségleteknek megfelelő szakos képzési kínálat kialakítása, munkaerő-piaci szereplőkkel való együttműködések elősegítése az oktatás, gyakorlati képzés, kutatás, tudás transzfer, infrastruktúra, beruházási politika, logisztika, térségi-ágazati szolgáltatások területén.
- Párhuzamosságok megszüntetése, a szinergiák feltárása és hatékony közös ágazati felsőoktatási képzés- és szolgáltatásfejlesztés egymás jó gyakorlatainak megismerése, megosztása, együttműködésben végrehajtott fejlesztések végrehajtása által.
- Friss diplomások munkaerő-piaci alkalmasságának segítése és sikeres elhelyezkedésének növelése összehangolt felsőoktatási pályakövetési modell bevezetésével, illetve a képzések gyakorlat orientáltságú és munkaerő-piaci szempontokat figyelembe vevő modernizációjával.
- Az orvos-egészségtudományi képzés nemzetközi versenyképességének növelése a képzési tartalmak és módszertanok fejlesztésével
- A felsőoktatási karrierirodák szakmai profil bővítése, intézményi beágyazottság növelése, az azonos szakterületeken működő karrierirodák közös szervezeti és szolgáltatásfejlesztése.
- Kutatás koordináció megteremtése az kutatások és a kutatás kapacitások jobb kihasználása és a technológia transzfer tevékenység intenzitásának növelése érdekében.
- Nemzetközi együttműködések megvalósítása regionális szintű – intézményközi és az ágazati célokhoz illeszkedő együttműködés keretében, nemzetközi hallgató vonzó képesség növelése.
- Határon átnyúló ágazati együttműködések kialakítása.
- Speciális mentori, koordinátori és tanácsadói, valamint tréningszolgáltatások fejlesztése a felsőoktatási intézmények és a civil szféra partnerségében
- A felsőoktatási oktatók felsőoktatási pedagógiai képességeinek javítása képzők képzése által
Tovább a projekt honlapjára