Egy ritka fejlődési rendellenességgel, nyitott hasfallal született erdélyi kislány életét mentették meg a Szegedi Tudományegyetem Gyermekklinikáján. A kétlépcsős műtéti beavatkozást Dr. Kovács Tamás egyetemi adjunktus végezte, és mint hangsúlyozta, a jó eredményhez összehangolt csapatmunkára volt szükség. A most egyhónapos Abigél jól van, napokon belül hazabocsáthatják szüleivel, és semmilyen maradandó károsodásra nem kell számítania, teljes életet élhet.
Többek között prototípus-fejlesztésre, terméktesztekre vagy piackutatásra is fordítható összegre pályázhatnak a szegedi egyetem kutatói. Az SZTE tudományos és innovációs rektorhelyettese és a stratégiai és fejlesztési főigazgató által meghirdetett Proof of Concept (PoC) Alap pályázat célja, hogy támogassa az egyetemen keletkezett kutatási eredmények és technológiai fejlesztések üzleti célú továbbfejlesztését, validálását és piacra vitelét. A pályázati alap keretösszege bruttó 70 millió forint, amelyet az SZTE Interdiszciplináris Kutatásfejlesztési és Innovációs Kiválósági Központja (IKIKK) biztosít, és amelyből több projekt is támogatást nyerhet.
A kvantumszámítástechnika alkalmazásairól vezettek be választható modult a Szegedi Tudományegyetem TTIK Fizikai Intézetének fotonikai-mérnöki mesterszakján. A Kvantumoptika és kvantuminformatika nevű modul a tárgy kutatás-fejlesztési eredményeivel ismerteti meg a hallgatókat és idővel az SZTE saját kutatásaihoz is keretül szolgálhat. A terület alapfogalmairól Dr. Földi Péter egyetemi tanár, az Elméleti Fizikai Tanszék vezetője és Dr. Trényi Róbert egyetemi adjunktus, a tanszék kvantumkommunikációval foglalkozó kutatója válaszolt kérdéseinkre.